Na sprzedaż


Na sprzedaż / for sale

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani szczeniętami z naszej hodowli to proszę napisać coś o sobie i o jakie szczenię chodzi (wystawowe czy jako pupil domowy). Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania z chęcią na nie odpowiemy. Prosimy o kontakt drogą telefoniczną lub mailową.

Rezerwacje i informacje: 662 734 165

 

Dostępne są szczenięta po naszych suczkach i reproduktorach w hodowli Angel from Diamond Paradise, hodowca Daria Dorota Kądziela
https://www.facebook.com/Angel-from-Diamond-Paradise-FCI-108974197171241

 

If you want puppy from our kennel please write something about yourself and about the puppy (for show or a home pet). If you have any questions we will answer them willingly.

Bichon Frise

szczeniaki bichon

 

Posiadamy szczenięta Bichon Frise / We have puppies Bichon Frise

Maltese

szczeniaki maltese

 

Posiadamy szczenięta Maltańczyk / We have puppies Maltese

Toy Poodle

szczeniaki poddle

Posiadamy szczenięta Poodle Toy / We got the puppies of Poodle Toy

Psy hipoalergiczne, czyli psy dla alergików

Niestety, nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Co zrobić, jeśli kochamy psiaki, bardzo chcielibyśmy mieć naszego własnego czworonożnego przyjaciela, ale jesteśmy alergikami? Można  spróbować obejść ten problem…sprawdźcie, jak Wasz organizm reagował będzie w pobliżu psów, uznawanych powszechnie za psy hipoalergiczne.

Co u psa uczula

Często słyszymy, jak ktoś mówi, że jest uczulony na sierść psa. Jest w tym trochę prawdy, choć to naskórek zwierzęcia uważany za czynnik najbardziej przyczyniający się do występowania reakcji alergicznych u człowieka. W nim bowiem znajduje się aż 29 białkowych antygenów, alergizujących ludzi.Poza naskórkiem i sierścią, uczulają także ślina i mocz naszych czworonożnych przyjaciół.

Objawy mogące świadczyć o tym, że jesteśmy uczuleni na psa

  • zapalenie spojówek
  • astma
  • alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa
  • pokrzywka
  • obrzęk naczynioruchowy

Pies hipoalergiczny

Hipoalergiczny nie znaczy całkowicie wolny od alergenów. Kiedy słyszymy, że jakiś produkt jest hipoalergiczny, musimy wiedzieć, że nadal posiada alergeny, ale jest ich w nim po prostu mniej niż w normalnym produkcie. To powoduje, że może być dobrze tolerowany przez alergików. Może, jednak nie jest w 100% pewne, że będzie. Do stworzenia takiego produktu nie używa się składników z grupy substancji często alergizujących. Dzięki temu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest niskie, ale nie zerowe. Tak samo jest z psami. Hipoalergiczny pies to pies, który z pewnych przyczyn będzie lepszy dla alergików niż psiak, nie znajdujący się w grupie psów uznanych za hipoalergiczne, ale nie jest powiedziane, że każda osoba będzie tolerowała jego obecność. Taki pies również może nas uczulać.

Rasy psów, uznanych za hipoalergiczne

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko zależy od naskórka i sierści psa, od tego, czy jest jej dużo, czy jest długa, czy krótka, jak często psiak linieje, jak dużo wytwarza martwego naskórka. Najlepsze są zatem psiaki bezwłose lub niezrzucające sierści i w większości małe (mniejszy pies = mniej zrzucanego naskórka = mniejsza ilość alergenów w powietrzu). Należą do nich m.in.:
  • Pudle
  • Maltańczyki,
  • Bichon frise,

Wpływ kontaktu z sierścią psa w czasach niemowlęcych na rozwój alergii w życiu dorosłym

Okazuje się, że przebywanie ze zwierzęciem od małego wcale nie sprzyja zwiększeniu ryzyka pojawienia się alergii na sierść czworonoga w kolejnych latach życia dziecka. Wręcz przeciwnie, naukowcy z Henry Ford Hospital, ( USA, Detroit, stan Michigan) na podstawie badań, udowodnili, że wczesny kontakt z psiakiem może wręcz zabezpieczyć organizm przed przyszłą alergią. Naukowcy zauważyli, że chłopcom, którzy zostali poddani testom i, którzy przez pierwsze lata swojego życia mieszkali pod jednym dachem z psem, groziło o 50% niższe ryzyko uczulenia na sierść psa niż tym, którzy nie mieli w tym okresie kontaktu z psiakami. Dlatego też rodzice, którzy spodziewają się dziecka, nie mają powodów do obaw, pies i pociecha mogą bez przeszkód żyć razem. Oczywiście, nie zapominajcie o tym, by kontakt dziecka z psem zawsze był nadzorowany, ale to już inny temat, dzisiaj skupiamy się na alergii.

DIAMOND PARADISE FCI